Sanal Ofise Sahip olmanın Avantajları Nedir?

Sanal ofis, son yıllarda iş dünyası tarafından tercih edilen ve gittikçe yükselişe geçen, her sektörden kişilerin faydalandığı bir ofis sistemidir. Geleneksel ofis sistemine alışkınsanız, gelin biraz sanal ofisin faydalarından bahsedelim.

Öncelikle adından da anlaşılacağı gibi sanal ofis, fiziksel bir ortamdan yoksundur ve home-office çalışmak ile sanal ofise sahip olmak arasında büyük farklar vardır.

Şimdi bu farklara bir göz atalım;

Ev ortamında çalışmak konforlu olabilir fakat evinizin iş adresi olarak görünmesi müşterilerinizde güvensizlik yaratabilir ve sizi yerinizde ziyaret etmek isteyenler açısından ciddi bir ortam sağlamaz.

Sanal ofis, yasal adres gösterimi sayesinde güven oluşturacağınız bir çalışma ortamıdır ve marka ciddiyetinizi korumada size yardımcı olur. Kartvizitinizde prestijli bir adresiniz olması sayesinde size işinizde daha çok kapının açılması demektir.

Ayrıca kira/ kurulum/ donanım giderleri gibi maliyetli süreçlere ihtiyacınız olmadan kurulu bir iş alanına sahip olursunuz ve ihtiyacınız olduğu zaman iş görüşmeleriniz için kullanacağınız tam donanımlı bir alana sahip olmanızı sağlar. Üstelik sadece kullandığınız kadar ödeme yaparsınız.

Yeni bir alana, yeni mobilyalara ihtiyaç duymazsınız. Sanal ofis sisteminde bunların hepsi zaten size sağlanmış olur.

Size atanacak sanal asistanlarınız sayesinde telefonlarınız markanızın ismi ile cevaplanır, kargolarınız gönderilir ve size hem zaman kazandırarak hem de iş akışınızı olumsuz etkileyecek problemleri ortadan kaldırarak işinize odaklanmanın keyfini çıkartırsınız.

Araştırmalar son yıllarda uluslararası firmaların sanal ofis konseptine yönelerek çalışanlarında daha üretken olduklarını gözlemlemiş hem de düşük maliyetlerle yeni pazarlarda yer aldıklarını ortaya koymuştur.

İş sürecinizi daha kaliteli yönetmek ve sanal ofis ayrıcalıklarımızdan yararlanmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir